preloader

INFOLINIA: +48 71 347 91 54, +48 451 575 023

 


FUNDACJA AKITA

Stworzyliśmy Fundację AKITA aby lepiej pomagać rodzinom

Fundacja AKITA została powołana 13 czerwca w 2008 roku we Wrocławiu w celu niesienia pomocy rodzinom dotkniętym uzależnieniami oraz dla ochrony młodego pokolenia.

Link do strony www.akitafundacja.pl

Fundacja AKITA została zarejestrowana 13 czerwca 2008 we Wrocławiu w Krajowym Rejestrze Sądowym KRS 0000308187

Celem fundacji jest działalność społecznie użyteczna w zakresie:

  • – pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej
  • – wspomagania rozwoju zaniedbanych rodzin borykających się z uzależnieniami
  • – ochrony zdrowia oraz inne działania pomocowe.

Nazwa AKITA pochodzi od miasta w Japonii, znanego z Objawień Maryjnych. W ostatniej tragedii z 2010 r miasto Akita znalazło się kilkadziesiąt kilometrów od epicentrum trzęsienia ziemi i ocalało w całości. Roślina Kudzu, która jest nadzieją dla wspomagania walki z nałogami występuje naturalnie na Japońskich wyspach, od wieków była stosowana w codziennej diecie.

Fundacja wprowadza zastosowanie osiągnięć nauk medycznych do pomocy w terapii uzależnień. Popularyzujemy wiedzę i proponujemy stosowanie produktów których skuteczność była udokumentowana przez wiele medycznych ośrodków badawczych Fundacja AKITA ma ambicję zmienić stereotyp postrzegania ludzi uzależnionych. Chcielibyśmy zmienić rzeczywistość, która wyklucza ze społeczeństwa rodziny niszczone przez nałogi, i budować nową rzeczywistość, która przyjmuje te rodziny z powrotem do społeczeństwa bez uprzedzeń.. Nie chcemy czekać na pogłębianie się problemu w rodzinie ale wkraczamy już w momencie widocznych pierwszych symptomów uzależnienia. Chcemy pracować z rodziną aby niwelować problemy w domu, żeby nie doprowadzać do sytuacji kiedy skutki uzależnienia dotykają środowiska zewnętrznego szkoły, ulicy i sąsiedztwa. Chcemy docierać do środowisk wiejskich, w których brakuje często możliwości pomocy dla poszkodowanej rodziny.

Chcemy ratować młodzież od nałogów

POMAGAMY WALCZYĆ Z NAŁOGIEM A NIE Z CZŁOWIEKIEM

PRAGNIEMY ZMIENIĆ NEGATYWNY STOSUNEK DO LUDZI UZALEŻNIONYCH

CZŁOWIEK UZALEŻNIONY I JEGO RODZINA

MAJĄ PRAWO DO INFORMACJI O DOSTĘPNYCH  MOŻLIWOŚCIACH POMOCY

NASZE KONTO:

PKOBP – Fundacja Akita

81 1020 5226 0000 6102 02856870

Dziękujemy za dar serca.