Roślina kudzu, znana również jako Pueraria montana, to gatunek rośliny pnącej, którego pochodzenie można śledzić w Azji Wschodniej, zwłaszcza Chin, Japonii i Korei. Wiele osób kojarzy ją z niepohamowanym wzrostem, ale ta roślina ma znacznie więcej do zaoferowania niż tylko szybkie pokrywanie obszarów. Kudzu znane jest ze swoich właściwości leczniczych, a także jako roślina spożywcza i ozdobna.

Lecznicze Właściwości

Kudzu był stosowany w medycynie ludowej przez wieki. Tradycyjnie był używany do leczenia różnych dolegliwości, w tym bólów głowy, gorączki, przeziębień i dolegliwości żołądkowo jelitowych. Badania naukowe potwierdziły pewne właściwości kudzu, takie jak jego zdolność do wyrównywania ciśnienia krwi, łagodzenia objawów menopauzy, andropauzy, poprawy stanu skóry oraz jako naturalny środek stosowany w terapii uzależnień.

Korzyści dla Zdrowia

Kudzu Root czyli korzeń Kudzu wykazuje działanie antyoksydacyjne, które polega na usuwaniu wolnych rodników w organizmie, może być stosowany przez osoby, które chcą stabilizować ciśnienie tętnicze, łagodzić ból głowy oraz regulować proces trawienia, jest również antyalergiczny. Kudzu może uspokajać i pomóc w procesach oczyszczania organizmu z toksyn, co wpływa korzystnie na funkcję wątroby.

Zastosowanie Kudzu w Terapii Odwykowej

Korzeń kudzu znalazł swoje zastosowanie w terapii odwykowej, głównie w walce z uzależnieniem od alkoholu. Spożywanie go może znacznie zmniejszyć ryzyko sięgania po używki. Kudzu jest cenione za zdolność wspomagania redukcji napięcia nerwowego, zmęczenia oraz poprawy nastroju.
Osoby uzależnione od alkoholu mogą cieszyć się z szybkich efektów, które daje stosowanie korzenia kudzu. Już po kilku dniach można odczuć znaczącą różnicę. Działa on na organizm na wielu płaszczyznach. Dostarcza bezglutenowych węglowodanów i składniki mineralne, ale również odtruwa organizm z toksycznych substancji.
Liczne badania naukowe spowodowały, że Korzeń Kudzu jest wykorzystywany w terapii odwykowej, nie tylko w walce z uzależnieniem od alkoholu, ale również od papierosów i narkotyków. W niektórych trudnych przypadkach można stosować go jako przyprawę do jedzenia, aby osiągnąć zmniejszenie spożycia używki.

Warto konsultować się w sprawie podjęcia odwyku z użyciem kudzu root. Wystarczy zadzwonić na tel zaufania do Poradni Rodzinnej fundacji AKITA tel 71 347 91 54 zajrzeć na stronę www.kudzu.pl Zachęcamy do Wypróbowania!

Suplement diety KUDZU ROOT jest dostępny w formie skoncentrowanej (ekstrakt), z mielonego korzenia lub skrobi. 

Zachęcamy do wypróbowania naturalnego środka na bazie korzenia z rośliny kudzu. To doskonały sposób na wsparcie swojego zdrowia i dobrej kondycji.
Oryginalny produkt dostępny jest na www.sklep.kudzu.pl.